در حال بارگذاری ...

آموزش تهیه پروتئین بار

انرژی بارها آن دسته مکمل‌های غذایی هستند که با مواد غذایی سرشار از پروتئین غنی شده‌اند. استفاده از انرژی بارها به عنوان یک میان‌وعده یا حتی مکمل ورزشی به علت دارا بودن پروتئین‌های فراوان، بسیار مفید است. این محصولات در انواع شکلات و اسنک تولید شده و در بازار عرضه می‌شود.

شکلات‌هایی که پر از دانه‌های خوراکی مانند بادام، غلات غنی شده و … با روکش شکلات هستند جزو پروتئین بارهای پرطرفدارند که علاوه بر طعم خوبی که دارند به علت‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. انرژی بارها سرشار از مواد مغذی هستند. باید توجه داشت بخش ضروری از یک رژیم سالم و متعادل نیستند و باید در مصرف آن دقت کرد.

این شکلات‌های پروتئین بار می‌توانند کالری، کلسیم، روی، ویتامین‌ها، اسیدفولیک و فیبر مورد نیاز بدن شما را تامین کند، علاوه بر این ماندگاری طولانی دارند.

انرژی بار میان‌وعده‌ای پر کالری

این نکته در خصوص پروتئین بارها قابل توجه است که کالری بیش از حد انرژی‌بارها ممکن است منجر به افزایش وزن شود و یا این که قند موجود در برخی از آن‌ها به ویژه انواع کم قند یا کم کربوهیدرات می‌تواند باعث ایجاد نفخ و اسهال در برخی افراد شود.

مصرف انرژی بار برای چه افرادی مناسب است؟

پروتئین بارهای خوشمزه و مقوی در بین ورزشکاران طرفدارن زیادی دارد. مصرف این انرژی بارها بعنوان میان‌وعده برای تمام سنین بسیار مفید است. مصرف این انرژی بارها برای افرادی که به محصولات پروتئینی مانند گوشت، مرغ، ماهی و حبوبات حساسیت دارند و به هر دلیلی نمی‌توانند از این مواد غذایی استفاده کنند بهترین انتخاب برای تامین پروتئین مورد نیاز آن‌هاست.

خانه
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
بیشتر
دسته بندی ها
آجیل
خشکبار
زعفران
تنقلات